Aktualności

Silnik samolotowy napędzany zużytym olejem? W Chinach to możliwe!

Paliwo samolotowe ze zużytego oleju po smażeniu frytek – w Chinach ten rewolucyjny pomysł brany jest na poważnie. Grupa chińskich naukowców we współpracy z koncernem Boeinga stara się znaleźć sposób na zastosowanie zużytego oleju do produkcji paliwa lotniczego.

Trwają prace nad metodą, dzięki której zużyty olej będzie mógł napędzać silniki chińskich samolotów. Co roku w chińskich kuchniach po procesie smażenia powstaje 29 mln ton zużytego oleju spożywczego. Tymczasem wszystkie chińskie samoloty w ciągu roku zużywają 20 mln ton paliwa.

Jeśli ze zużytego oleju chińskim naukowcom uda się stworzyć paliwo lotnicze, chińskie lotnictwo będzie w całości opierać się na… chińskiej kuchni, nie tylko jeśli chodzi catering na pokładach samolotów.

Więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Samoloty-w-Chinach-beda-latac-na-zuzytym-oleju-po-smazeniu-frytek,wid,15040689,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.