Aktualności

Europa Środkowa i Chiny budują naukową sieć badawczą

Państwa Europy Środkowo-Wschodniej i Chiny rozpoczynają nowy rodzaj współpracy zakrojony na szeroką skalę. W czwartek w Warszawie powołano do życia "16+1 High Level Academic Platform", czyli pierwszą naukową sieć badawczą. Działalność sieci ma dotyczyć m.in. wymiany naukowej, organizacji konferencji i wydawania wspólnych publikacji.

Nowa sieć łączy trzynaście instytucji naukowych z Europy i jedną z Chin. Projekt zainicjował Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i chińskie Central Compilation & Translation Bureau (CCTB).

Przewidywane projekty badawcze będą dotyczyć takich dziedzin jak ekonomia, zarządzanie medycyna, towaroznawstwo, budownictwo, geologia, elektromechanika, teleinformatyka, biologia, chemia czy meteorologia.

– To bardzo ważny krok w kierunku umiędzynarodawiania polskich uczelni. Wpisuje się w podstawowe założenia narodowego planu badań i rozwoju – wyjaśniła dr Katarzyna Nawrot z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, inicjatorka projektu oraz tworzonej sieci badawczej.

Więcej na: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1682816,Powstala-pierwsza-naukowa-siec-badawcza-krajow-Europy-SrodkowoWschodniej-i-Chin

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.