Aktualności

Każdego dnia znika 250 tradycyjnych, Chińskich wiosek

Za sprawą szybkiego rozwoju gospodarczego i gwałtownej urbanizacji z mapy Chin znika każdego dnia średnio 250 tradycyjnych wiosek – oblicza pisarz i prezes Chińskiego Stowarzyszenia Literatury i Sztuki Ludowej Feng Jicai (czyt. Feng Dzicaj).

Oficjalne dane z 2000 roku mówią o 3,6 mln tradycyjnych ws w Chinach. Do roku 2010 liczba ta zmalała do 2,7 mln, co oznacza, że rocznie przestawało istnieć średnio 90 tys. takich wiosek.

Zdaniem Fenga, który wielokrotnie apelował w mediach o prawną ochronę tradycyjnych miejscowości, wiele z ginących wiosek posiada nieocenioną wartość historyczną i kulturalną. – Niezależnie od ich rozmiaru i wartości rynkowej, tradycyjne wioski należą do najcenniejszych obiektów chińskiego dziedzictwa kulturowego – ocenił pisarz w rozmowie z agencją Xinhua.

Jak podkreślił, ich historia zostaje bezpowrotnie utracona, gdyż najczęściej nie jest nigdzie zapisana, lecz funkcjonuje niemal wyłącznie w pamięci mieszkańców i ustnych opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-codziennie-znika-250-tradycyjnych-wiosek,1,5286375,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.