Aktualności

Pekin protestuje po spotkaniu przedstawicieli USA i Tajwanu

Spotkanie przedstawicieli władz USA z prezydent Tajwanu Tsai Ing-wen to kolejny punkt zapalny w ostatnim czasie na osi USA-Chiny. Pekin miał poważne zastrzeżenia już po telefonie prezydent Tajwanu do prezydenta elekta Donalda Trumpa. Teraz konflikt dyplomatyczny się zaostrza.

Tym razem spięcie dotyczy spotkania amrykańskiego senatora Teda Cruza z prezydent Tsai Ing-wen, które odbyło się w ubiegłą niedzielę. Na poniedziałkowym briefingu rzecznik chińskiego MSZ Lu Kang przekazał stanowczy sprzeciw Chin wobec kontaktów tajwańskiej prezydent z "jakimkolwiek przedstawicielem amerykańskich władz". Podkreślił, że tego typu kontakty mogą doprowadzić do osłabienia relacji USA i Chin.

W 1979 r. Stany Zjednoczone zerwały stosunki dyplomatyczne z Tajwanem po uznaniu Chińskiej Republiki Ludowej. Był to warunek nawiązania stosunkuów dyplomatycznych między mocarstwami Wschodu i Zachodu.

Więcej na: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/protest-chin-po-spotkaniu-przedstawicieli-wladz-usa-z-prezydent-tajwanu/57eb6en

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.