Aktualności

Import z Chin dziesięciokrotnie większy

Chiński rynek jest bardzo ważny dla Polski, mamy nadzieję na poprawę bilansu handlowego i wzrost naszego eksportu – powiedział Olgierd Dziekoński – sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP  podczas otwarcia forum poświęconego inwestowaniu w Chinach.

W przyszłym roku w Polsce odbędzie się forum polskich i chińskich regionów, adresowane m.in. do małych i średnich przedsiębiorstw, co będzie doskonałą okazją do gospodarczych kontaktów.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Beata Stelmach podkreśliła podczas forum, że Polska jest dla Chin największym partnerem z regionu państw Grupy Wyszehradzkiej oraz przypomniała, że import z Chin jest dziesięciokrotnie większy niż nasz eksport do Państwa Środka. Wartość naszego eksportu do Chin w 2011 r. wyniosła 1 mld 350 mln euro, a wartość importu z Chin do Polski – 13 mld 245 mln euro.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/dziekonski-mamy-nadzieje-na-poprawe-bilansu-handlo,,5280978,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.