Aktualności

Zapraszamy na Polish Food Export Forum 30.10 w Warszawie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców z branży spożywczej, którzy chcieliby, aby polskie produkty trafiły na chiński rynek, OpenLinks organizuje POLISH FOOD EXPORT FORUM pt.: Chiny, nowe możliwości eksportu słodyczy i napojów. Forum odbędzie się 30 października 2012 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie i będzie to już trzecie wydarzenie z cyklu konferencji, których celem jest propagowanie dywersyfikacji eksportu branży spożywczej, a tym samym poszukiwania nowych rynków zbytu. W wydarzeniu weźmie udział ponad 100 przedstawicieli zarządów firm branży spożywczej, najważniejsze stowarzyszenia i izby branżowe oraz właściwe organy administracji rządowej.

 

POLISH FOOD EXPORT FORUM będzie również stanowić idealną okazję do poszerzenia informacji na temat możliwości inwestycyjnych w Chinach i innych perspektywicznych krajach oraz przybliżenia szans i ewentualnych zagrożeń dla branży spożywczej wynikających z wejścia na nowy rynek zbytu. Uczestnicy będą mieli także możliwość zapoznania się z doświadczeniami polskich przedsiębiorstw, którym udało się zaistnieć w Chinach.

Podczas Forum przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Gospodarki i Rolnictwa i Rozwoju Wsi opowiedzą o perspektywach eksportu polskich produktów spożywczych. Reprezentant kierownictwa Agencji Rynku Rolnego omówi zaś w jaki sposób będzie można skorzystać z najnowszych funduszy promocyjnych w zakresie eksportu. W trakcie Forum partnerzy spotkania przedstawią również uczestnikom najważniejsze kwestie dotyczące finansowania inwestycji, gwarancji handlowych i aspektów prawnych w eksporcie do Chin. Podczas debaty ekspertów w której wezmą udział przedstawiciele największych stowarzyszeń branżowych oraz przedstawiciel Hong Kong Trade Development Council, poddane do dyskusji zostaną tematy związane z perspektywą eksportu polskich produktów spożywczych do Chin.

GŁÓWNE TEMATY WYDARZENIA:

– Perspektywy rozwoju branży spożywczej w eksporcie

– Szukanie nowych kierunków – chiński konsument – charakterystyka

– Jak osiągnąć sukces przy wejściu na nowy rynek?

– Analiza zagrożeń wejścia na nowe rynki (case study z rynkiem chińskim)

– Omówienie aspektów prawnych w eksporcie do Chin

– Wyzwania na przyszłość – zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w świecie globalizacji

– Jak pozyskać partnerów biznesowych na chińskim rynku?

– Jak wprowadzić polskie produkty na chińskie stoły – promocja marki narodowej

– Warunki rozwoju spółek z branży słodyczy i napojów

– Finansowanie inwestycji

– Rola ubezpieczeń i gwarancji handlowych inwestycji eksportowych

– Konsolidacja czy rozdrobnienie? – klucz do sukcesu w eksporcie

– Polskie doświadczenia na chińskim rynku – case study

POLISH FOOD EXPORT FORUM jest kontynuacją idei spotkań biznesowych sektora spożywczego, które miały miejsce w pierwszej połowie 2012 roku. Poprzednie wydarzenia w których udział wzięło ponad 400 uczestników, stały się płaszczyzną wielu debat i dyskusji skupiających przedstawicieli największych eksporterów, kadrę kierowniczą sektora spożywczego, reprezentantów instytucji, agencji proeksportowych, otoczenia biznesu oraz władz rządowych.

30 Października 2012 godz. 10.00 – 16.00
Pałac Prymasowski ul. Senatorska 13/15 Warszawa

 Rejestracja uczestników pod adresem: www.foodforum.com.pl

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.