Aktualności

Państwo Środka wprowadza kolejne sankcje wobec Korei Północnej

Chiny do tej pory apelowały o rozwagę i chłodną głowę w relacjach z Koreą Północną. Cierpliwość Pekinu jednak się skończyła. Po zakazie importu węgla z Korei Płn. Państwo Środka zdecydowało ograniczyć eksport gazu ziemnego i ropy naftowej oraz o zawiesić import tekstyliów z tego panśtwa.

Nowe regulacje ustanowione przez Pekin mają wejść w życie 1 października br. i mogą być poważnym ciosem dla północnokoreańskiej gospodarki, dla której Chiny są największym partnerem handlowym oraz głównym dostawcą tych surowców.

Kolejne działania podejmowane przez ChRL są wynikiem braku reakcji Korei Północnej na apele i sankcje nakładane na Pjongjang przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Reżim Kim Dzong Una nadal przeprowadza coraz liczniejsze próby rakietowe oraz nuklearne. Według Chin ostatni test jądrowy mógł być przeprowadzony 23 września.

Więcej na: http://wmeritum.pl/chiny-wlaczaja-sie-konflikt-wokol-korei-polnocnej-ta-decyzja-powaznie-uderza-rezim-dzong-una/201835

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.