Aktualności Chińska kultura

Trwa „Złoty tydzień” w Chinach

Do 8 października Chińczycy obchodzą święto utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej oraz Święto Środka Jesieni. Choć niektóre fabryki nie przerywają pracy, handlowcy przebywają na urlopach, w związku z czym należy spodziewać się utrudnień w kontaktach z chińskimi kontrahentami.

W niedzielę rozpoczęły się w Chinach obchody 68-lecia przejęcia władzy przez partię komunistyczną i utworzenia Chińskiej Republiki Ludowej. W ceremonii wciągania na maszt flagi państwowej na placu Tiananmen w Pekinie, uczestniczyło 115 tysięcy osób, jak odała agencja Xinhua.

W związku z rzadkim zbiegiem dat, w tygodniu obchodzenia święta narodowego, wypada także w Chinach tzw. Święto Środka Jesieni.

W okresie świąt następuję w Chinach ogromny wzrost turystyki. Miliony Chińczyków podróżuje po kraju, co sprzyja wzrostowi cen hoteli i biletów komunikacyjnych. Nie jest to dobry moment na robienie interesów z chińskimi kontrahentami oraz wizyty w Państwie Środka.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.