Aktualności

Coraz większa kontrola nad internetem w Chinach

Nasilająca się kontrola nad serwisami społecznościowymi w Chinach to element przygotowań do zaplanowanego krajowego zjazdu Komunistycznej Partii, który ma się odbyć w październiku.

Chińskie władze w sierpniu nakazały platformą internetowym weryfikację tożsamości użytkowników. Kolejno do 15 września wszyscy użytkownicy zostali poproszeni o rejestrację prawdziwych nazwisk a władze dodatkowo zarządziły, że za treści publikowane na forach i czatach przez użytkowników odpowiadają moderatorzy.

W tym momencie w Chinach nie działa komunikator WhatsApp. Na początku użytkownicy pozbawieni byli możliwości przesyłania zdjęć i innych plików oraz prowadzenia wideo rozmów. Na ten moment aplikacja stała się całkowicie bezużyteczna z racji braku możliwości wymiany wiadomości tekstowych.

Do tej pory WhatsApp był ostatnią usługą Facebooka dostępną w Chinach od momentu, gdy w 2009 roku zablokowano dostęp do strony głównej a następnie korzystanie z aplikacji Instagram.

Więcej informacji na stronie: 
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-zaciesniaja-kontrole-nad-internetem-przed-wielkim-zjadzem-partii/etmw1nh

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.