Aktualności

Chiny budują konkurencyjny system nawigacji

System Beidou może stać się konkurencją zarówno dla GPS, rosyjskiego GLONASS oraz tworzonego przez Unię Europejską Galileo.

Sygnał działającego systemu Beidou-2 można wykorzystywać tylko w Chinach i okolicy. Jednak w 2015 roku na orbicie umieszczono pierwszego satelitę systemu Beidou-3, który ma mieć zasięg globalny.

Jak podaje hongkoński dziennik „South China Morning Post” wersja Baidou-3 dostępna dla użytkowników cywilnych, umożliwi lokalizowanie obiektów z dokładnością od 2,5 do 5 metrów. W przypadku chińskich sił zbrojnych i niektórych agend rządowych dostępne będą zaszyfrowane sygnały, umożliwiające osiągnięcie precyzji rzędu milimetrów. Główny konstruktor systemu Beidou ocenił, że w 2020 roku Beidou stanie się filarem bezpieczeństwa narodowego.

Więcej informacji na stronie: http://tvn24bis.pl/tech,80/chiny-wystrzelono-dwa-kolejne-satelity-systemu-nawigacji-beidou,787832.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.