Aktualności

Projekt „Tianhe”

Chiny chcą stworzyć największy na świecie eksperyment tworzenia sztucznego deszczu. Naukowcy chcą zwiększyć ilość opadów na płaskowyżu tybetańskim do 10 miliardów metrów sześciennych rocznie. Nazwa projektu to "Thiane", w tłumaczeniu na polski to "Niebiańska Rzeka".

W ramach projektu w górach Tybetu zainstalowanych będzie dziesiątki tysięcy kamer, których zadaniem będzie rozpylanie jodku srebra do atmosfery, odczynnika tworzącego deszcz. Powodem projektu jest susza panująca w wielu obszarach Chin, niektóre tereny są całkowicie zależne od wody deszczowej. Jeżeli eksperyment zakończy się pomyślnie, ilość dodatkowej wilgoci w Tybecie przekroczy półtora miliona kilometrów kwadratowych i będzie stanowić 7 procent obecnego poziomu zużycia wody w Chinach.

Więcej informacji na stronie: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/chiny-system-rozpoznawania-twarzy-wylapal-przestepce-w-tlumie/9df6et8

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.