Aktualności

Monitorowanie fal mózgowych w Chinach

Neuro Cap to projekt rządowy, który wykorzystuje technologię monitorowania fal mózgowych do kontrolowania stanów emocjonalnych. Urządzenia wykorzystywane do tego celu zostały opracowane przez naukowców z Uniwersytetu Ningbo i przez firmę Daeyea.

Neuro Cap wykorzystywany był dotychczas m.in. w  chińskiej armii, jednak żadne informacje o tym w jaki sposób neuro-czujniki wpływają na szkolenie żołnierzy nie są ujawniane. Jedyne informacje dotyczące projektu mają związek z pracownikami państwowej elektrowni w Zhejiang. Według Chenga Jingzhou zadaniem programu jest monitorowanie stanów emocjonalnych pracowników. Czujniki montowane są w okryciach głowy dzięki czemu fale mózgowe monitorowane są cały czas. Dane analizowane są przez algorytmy maszynowego uczenia się,  by  błyskawicznie wskazać jakiekolwiek odchylenia od normy, które mogą być spowodowane zwiększonym poziomem stresu czy zmęczeniem. Na podstawie informacji pracodawca może ocenić na jakim stanowisku dany pracownik sprawdzi się najlepiej. Bardzo złe odczyty mogą skutkować dniem urlopu a nawet zwolnieniem.

Więcej informacji na stronie: https://www.spidersweb.pl/2018/05/chiny-monitorowanie-fal-mozgowych.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.