Aktualności

Potrawy o nieprzyjemnym zapachu zakazane w Chinach

Kuchnia w Chinach znana jest ze specjałów, które są bardzo smaczne jednak często ich zapach jest bardzo specyficzny. Najbardziej znane spośród takich smakołyków to "chou doufu" co w dosłownym tłumaczeniu znaczy "śmierdzące tofu". Jedno z miast wydało rozporządzenie dotyczące zakazu przyrządzania w restauracjach potraw o nieprzyjemnym zapachu.

To jedno z najpiękniejszych miejscowości Chin, miasteczko Pingyao zakazało wydawania śmierdzących potraw w restauracjach. Do 10 maja wszystkie restauracje, które serwują tofu o nieprzyjemnym zapachu mają zostać zamknięte. Głównym powodem takiej decyzji są narzekający turyści, którzy podczas spacerów wąskimi uliczkami narażeni byli na przykre zapachy osiadające na ich ubraniach. Pingyao jest to jedno z nielicznych miasteczek, które odważyło się wprowadzić taki zakaz, zazwyczaj Chińczycy stają w obronie swojej kuchni, uznając ją za część chińskiej tradycji.

Więcej informacji na stronie: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-zakaz-przyrzadzania-w-restauracjach-potraw-o-nieprzyjemnym-zapachu/tmzve75

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.