Aktualności

Inwigilacja samochodów w Chinach od 2019 roku

Portal Quartz podaje ze już od 2019 roku każdy nowy samochód będzie musiał posiadać chip śledzący. Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego rozpocznie program instalowania  chipów identyfikacyjnych o częstotliwości radiowej w przednich szybach nowych samochodów podczas rejestracji jeszcze podczas wakacji tego roku.

Celem takich działań rządu ma być ograniczenie zatłoczenia i zakłada utworzenie czytników chipów do śledzenia przyjeżdżających samochodów. W innych krajach technologia na której powstaje program wykorzystywana jest przede wszystkim do automatycznego poboru opłat Państwo Środka jak zawsze idzie o krok dalej. Jednak pozostaje wiele wątpliwości jak system będzie wykorzystywany w przyszłości. System śledzenia pojazdów już został poddany testom w niektórych częściach Chin, m.in. w miastach takich jak Wuxi, Tianjin i Pekin już w 2016 roku.

Więcej informacji na stronie: http://forsal.pl/artykuly/1137504,od-2019-r-kazdy-nowy-samochod-w-chinach-musi-miec-chip-sledzacy.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.