Aktualności

Chiny stawiają na futbol by podnieść poziom patriotyzmu

Chiny wdrażają w życie nowy program rozwoju piłki nożnej i pragną stać się piłkarską potęgą. Władze Państwa Środka postawiły sobie cel by do 2050 roku zorganizować turniej mistrzostw świata.

Xi Jinping jest wielkim fanem futbolu i odwiedza wiele krajów by spotkać się z wybitnymi piłkarzami tamtejszych klubów. Między innymi zwiedził stadion Manchesteru City. Przeprowadzone niedawno badania dowodzą, że piłka nożna to drugi zaraz po koszykówce ulubiony sport chińczyków mimo braku sukcesów. Plan rozwoju futbolu by podnieść poziom patriotyzmu obejmie między innymi zwiększenie  liczby szkół piłkarskich do 20 tysięcy. W 2020 roku mają mieć ponad 30 mln młodych i najmłodszych podopiecznych. Powstaną tysiące nowych boisk.

Według wyliczeń do 2030 roku męska drużyna reprezentacji powinna awansować do finału Pucharu Azji, a już w 2050 roku przynajmniej zagrać w półfinale turnieju Mistrzostw Świata. Finansowanie ambitnego planu rozwoju chińskiej piłki nożnej jest dziełem głównie prywatnych koncernów, które chcą  w ten sposób pozyskiwać przychylność władz.

Więcej informacji na stronie: https://www.polskieradio.pl/42/3146/Artykul/2157175,Chiny-stawiaja-na-futbol

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.