Aktualności

Walka o „błękitne niebo”

Chińskie władze od kilku lat walczą z zanieczyszczeniami powietrza oraz budują "ekologiczną cywilizację". Według planu do 2020 roku w Chinach mają zostać obniżone emisje dwutlenku siarki i tlenków azotu o 15%. Dodatkowo w miastach, które nie wypełniły wcześniejszych celów zmniejszenia zanieczyszczeń, wskaźnik PM2,5 określający stężenie szczególnie niebezpiecznych dla zdrowia najdrobniejszych cząsteczek zawieszonych w powietrzu ma spaść o 18%, w porównaniu z rokiem 2015.

Działania te mają być skupione szczególnie na okręgu przemysłowym Pekin-Tiencin-Hebei i jego okolicach, w delcie rzeki Jangcy oraz w prowincjach Shanxi, Shaanxi i Gansu. W regionach najabrdziej narażonych na zanieczyszczenia powietrza, będzie kontynuowana kampania ograniczania zużycia węgla oraz promowane będą rozwiązania przyjazne środowku, m.in. czysta energia i ekologiczny transport.

Pomimo stanowczej kampanii ekologicznej, w ramach której zamykane są fabryki zanieczyszczające środowisko oraz nakładane są kary finansowe na lokalnych urzędników za zaniedbania, średnie wartości stężenia PM2,5 w 338 chińskich miastach wyniosły od stycznia do kwietnia 2018 roku średnio 39 mikronów. Wynik ten nie zmienił się od ubiegłego roku, a w przypadku niektórych obszarów jakość powietrza pogorszyła się, co władze uzasadniały niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Więcej informacji na stronie: http://www.rynekzdrowia.pl/Po-godzinach/Chiny-w-ciagu-trzech-lat-rzad-chce-wyraznie-poprawic-jakosc-powietrza,185465,10.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.