Aktualności

Chiny szpiegują swoich obywateli dronem w kształcie gołębia

Ponad 30 chińskich agencji wojskowych do śledzenia swoich obywateli używa dronów przypominających ptaki. Według źródeł Souh China Morning, ptasie drony na ten moment patrolują około pięć prowincji, jednak ich potencjał jest ogromny, a naukowcy którzy je stworzyli wierzą, że w przyszłości zostaną wykorzystane na większą skalę.

Z daleka dron przypomina ptaka a z pomocą elektrycznego silniczka lata w podobny sposób oraz imituje trzepot skrzydeł gołębi. Każdy dron posiada kamerę o wysokiej rozdzielczości, antenę GPS oraz system sterowania lotem.

Program nosi nazwę „Dove” i jest prowadzony przez naukowców, którzy stworzyli Chengdu J-20, pierwszy azjatycki myśliwiec piątej generacji z technologią o obniżonej wykrywalności.

Więcej informacji na stronie: https://www.o2.pl/artykul/drony-w-ksztalcie-golebi-chiny-w-nowy-sposob-szpieguja-swoich-obywateli-6273719927515265a

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.