Aktualności

Chiny ponownie łączną swoje dwa największe koncerny jądrowe

Chiński urząd regulacji rynku China’s State Administration for Market Regulation zatwierdził fuzję dwóch koncernów jądrowych China National Nuclear Corporation (CNNC) i China Nuclear Engineering & Construction (CNEC).

Celem fuzji jest zwiększanie efektywności i wzmacnianie pozycji przedsiębiorstw państwowych na rynku. Pozwoli ona w przyszłości skutecznie i efektywnie integrować zasoby oraz promować chiński przemysł jądrowy poza granicami kraju.

China National, który projektuje i produkuje elektrownie jądrowe oraz China Nuclear, który buduje elektrownie jądrowe były w przeszłości jednym przedsiębiorstwem, jednak w 1990 roku nastąpił ich podział. Ponowne połączenie się tych koncernów stworzy giganta jądrowego z kapitałem wynoszącym 100 mld USD i zatrudniającego 140 000 pracowników.

Chiny intensywnie rozwijają swój potencjał energetyki jądrowej i do roku 2020 planują podnieść moc zainstalowaną w elektrowniach jądrowych z 36 GW do 58 GW.

Więcej informacji na stornie: https://biznesalert.pl/chiny-tworza-giganta-jadrowego/

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.