Aktualności

Lotnisko w Gdańsku planuje uruchomienie połączenia do Chin

W ostatnich dniach w Gdańsku gościła delegacja z chińskiego miasta Qingdao. Tamtejszy port, jest jednym z największych portów morskich Chin posiadający również dynamicznie rozwijające się lotnisko.

Władze stolicy Pomorza i azjatyccy partnerzy podpisali umowę o współpracy gospodarczej, a podczas rozmów poruszono kwestię uruchomienia połączenia lotniczego. Szczegółowe rozmowy na ten temat mają się odbyć we wrześniu, a jednym z ustaleń jest linia, która miałaby obsługiwać te połączenia.

Według branżowego portalu lotniczego pasażer.com, Qingdao posiada obecnie połączenia z trzema miastami w Europie: z Frankfurtem (Lufthansa), Londynem-Heathrow i Moskwą-Szeremietiewem (oba realizowane przez Beijing Capital Airlines).

Na lotnisku w Qingdao swoją bazę operacyjną mają Shandong Airlines oraz Qingdao Airlines, jednak na ten moment żadna z tych linii nie posiada samolotów mogących wykonywać rejsy międzykontynentalne.

Więcej informacji na stronie: http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/kolejne-rekordy-na-gdanskim-lotnisku-w-przyszlosci-doczekamy-sie-polaczenia-do-chin,13345634/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.