Aktualności

Zmiana strategii gospodarczej w Chinach

Obecna sytuacja skłoniła Chiny do zmiany strategii gospodarczej. Pekin ogłosił kolejny pakiet stymulacji rynkowych. Wspiera go Ludowy Bank Chin, który tnie stopy procentowe. Powodem jest spowalniająca gospodarka i możliwość dalszego spowolnienia w wyniku wojny handlowej.

Na rynku pojawiło się więcej pieniądza. W rezultacie bankom mniej zależy na lokatach, są także skłonne taniej udzielać kredytów.
W rezultacie powinno to zwiększyć wydatki konsumpcyjne oraz inwestycyjne. Rząd z kolei ogłosił obniżki podatków i innych opłat dla biznesu by wesprzeć przedsięwzięcia infrastrukturalne. Jest to gwałtowne zerwanie z dotychczasową polityką oddłużania kraju.

W wypadku gdy dojdzie do sytuacji, w której Chiny wciąż będą się zadłużać, może doprowadzić to do znaczących szkód. Wpływ kryzysu
w tak dużym państwie na gospodarkę światową z pewnością będzie zauważalny.

Więcej informacji na stronie: https://www.fxmag.pl/artykul/chiny-zmieniaja-strategie-wenezuela-bankrutuje-a-lepsze-dane-umacniaja-kurs-euro-do-dolara

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.