Aktualności

Pozyskiwanie „Srebrnych elit” w Chinach

Władze najdalej na południe wysuniętej prowincji Chin, wyspy Hajnan, stawiają sobie za cel przyciągnięcie miliona wykształconych osób do 2025 roku. Lokalne media mówią o pozyskaniu "srebrnych elit", bowiem chodzi o specjalistów w wieku do 70 lat. 

Śmiałe plany zakładające ściąganie miliona dodatkowych specjalistów do regionu w ramach "srebrnych elit" mają wzmocnić jego rozwój gospodarczy. Rozwój ekonomiczny Hajnanu wpisuje się również w ogólnokrajową inicjatywę ekspansji technologicznej pod nazwą "Made in China 2025". Plan zakłada, że do 2030 roku co najmniej 70 proc. podzespołów o dużym skomplikowaniu technologicznym będzie produkowanych w Chinach.

Poszukiwanie hajnańskich "srebrnych elit" ma na celu z kolei walkę ze wspominanym starzeniem się społeczeństwa. Chiny tracą dotychczasowy potencjał kraju zdolnego zapewnić dowolny poziom taniej siły roboczej ze względu na postępującą automatyzację kolejnych dziedzin przemysłu. W ciągu najbliższych 12 lat liczba Chińczyków w wieku produkcyjnym (między 15. a 59. rokiem życia) zmniejszy się
o 80 mln.

Więcej informacji na stronie: https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/hajnan-laboratorium-nowych-chin,327003_1_0_0.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.