Aktualności

Chiny uruchamiają nowe satelity nawigacyjne BeiDou-3

W niedzielę (29 lipca 2018 r.) Chiny wysłały dwa satelity w kosmos za pośrednictwem jednej rakiety nośnej, wkraczając w okres
z niespotykanie intensywnymi startami satelitów BeiDou. Rakieta nośna Long March-3B wystartowała z Xichang Satellite Launch Center w południowo-zachodniej części chińskiej prowincji Syczuan o godzinie 9:48, 281. misji serii rakiet Long March. Bliźniacze satelity są 33. i 34. systemem nawigacyjnym BeiDou. Wjechały na orbitę ponad trzy godziny po starcie. Po serii testów będą współpracować z ośmioma satelitami BeiDou-3 już na orbicie.

Podstawowy system z 18 orbitującymi satelitami BeiDou-3 będzie dostępny do końca roku, co będzie służyć krajom uczestniczącym
w inicjatywie Belt and Road Initiative, planowanej przez Chiny.

Nazwany na cześć chińskiego terminu "Wielki Wóz", system BeiDou zaczął obsługiwać Chiny w 2000 r. i region Azji i Pacyfiku w 2012r. Będzie to czwarty globalny system nawigacji satelitarnej po systemie GPS w USA, rosyjskim GLONASS i Galileo Unii Europejskiej.

Satelity i rakiety do startu w niedzielę zostały opracowane odpowiednio przez China Academy of Space Technology i China Academy of Launch Vehicle Technology.

Więcej informacji na stronie: http://chinaplus.cri.cn/news/china/9/20180729/163636.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.