Aktualności

W pełni zautomatyzowane rolnictwo w Chinach

Pilotażowy program ma w ciągu siedmiu lat odpowiedzieć na pytanie: Czy da się zastąpić farmera robotem? Zautomatyzowane traktory, automaty do przesadzania ryżu i roboty w hodowli zwierząt – jakie mogą być konsekwencje takiej rewolucji w chińskim rolnictwie?

Program jest wart uwagi. Jeszcze nigdy nie podejmowano tak długo trwającej próby. Jak podkreśla donoszący o programie Bloomberg, Chińczycy przede wszystkim chcą sprawdzić, czy automatyzacja rolnictwa obniży ceny produktów spożywczych.

Automatyzowana będzie produkcja rolna i hodowla zwierząt w prowincji Jiangsu (region leży nad Morzem Żółtym). Technologie, które podda się testom, nie są znane w rolnictwie Chin. Zakłada się, że automaty ograniczą użycie pestycydów i nawozów. Obecnie często stosuje się ich w Chinach zbyt wiele, co prowadzi do zanieczyszczenia środowiska.

Więcej informacji na stronie: https://www.wnp.pl/tech/chiny-sprawdza-czy-mozliwe-jest-w-pelni-zautomatyzowane-rolnictwo,328444_1_0_.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.