Aktualności

Postępy w cyberbezpieczeństwie

Cyberbezpieczeństwo pozostaje dużym wyzwaniem dla Chin, zwłaszcza przy urządzeniach mobilnych, mimo że kraj poczynił postępy w zwalczaniu zagrożeń internetowych w ciągu ostatnich kilku lat.

"Złośliwe oprogramowanie, które ma wpływ na urządzenia mobilne częściej niż na komputery osobiste, poważnie szkodzi bezpieczeństwu danych osobowych i własności sieciowych" – powiedział Yun Xiaochun, zastępca dyrektora Zespołu Technicznego ds. Nagłych Wypadków
w Narodowej Sieci Komputerowej oraz Centrum Koordynacyjnego w Chinach.

Wystąpienie miało miejsce na środowej dorocznej konferencji Centrum w Pekinie. Centrum podało, że od stycznia do czerwca zidentyfikowało 1,48 miliona złośliwych aplikacji mobilnych, co stanowi wzrost o 23,4 procent w ujęciu rok do roku.

Liczba ta gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat, powiedział Yun, który jest także głównym inżynierem centrum.

Niektórzy internauci zostali zmuszeni do odczytywania reklam lub ustawienia określonej strony internetowej jako strony głównej podczas pobierania takich aplikacji. Bardziej poważne przypadki obejmują kradzież pieniędzy z kont internetowych lub danych osobowych, zgodnie
z raportem centrum.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201808/16/WS5b74cfcba310add14f38607d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.