Aktualności

Ponad 200 chińskich firm na China Expo Poland 2012

Tysiące produktów z Chin zaprezentuje na targach China Expo Poland 2012 ponad 200 producentów i eksporterów z Państwa Środka poszukujących w Polsce partnerów biznesowych.

Polscy przedsiębiorcy od 20 do 22 września będą mieli okazję zapoznać się z ofertami chińskich firm z wielu branż, wśród których nie zabraknie propozycji wyposażenia kuchni i łazienek, artykułów budowlanych, narzędzi, osprzętu, a także akcesoriów i części samochodowych. Na stoiskach wystawców znajdą się też artykuły dekoracyjne, gospodarstwa domowego, rękodzieła czy artykuły papiernicze. Dostępny będzie również szeroki wybór tekstyliów, ubrań, butów, toreb i innych dodatków przywiezionych wprost z Chin. Ponadto na targach zorganizowany zostanie specjalny sektor produktów i usług dla biznesu polsko-chińskiego. Targi China Expo Poland 2012 odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Szeroka oferta produktów, którą zaprezentują chińscy wystawcy przeznaczona jest zarówno dla dużych firm jak i osób reprezentujących małe i średnie przedsiębiorstwa. Trzy dni to przede wszystkim szansa bezpośredniego porównania ofert z Chin i nawiązania cennych kontaktów biznesowych między polskimi i chińskimi partnerami. Osoby zainteresowane współpracą z Chińczykami bez konieczności odległych wyjazdów będą mogły na targach China Expo Poland rozeznać się na tamtejszym rynku i zdobyć praktyczne informacje dotyczące wymiany towarów między Polską a Chinami. Warto skorzystać z tych możliwości, tym bardziej, że popyt na chińskie wyroby jest duży w naszym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na nasze zlecenie do nabywania produktów z Chin przyznaje się aż 74% Polaków – mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora targów China Expo Poland.

Bogaty asortyment produktów z Chin
Wśród ofert wyposażenia łazienek na China Expo Poland 2012 nie zabraknie m.in. kranów, baterii i paneli prysznicowych, marmurowych umywalek, wanien, toalet, szafek i innych akcesoriów. Z kolei producenci i eksporterzy artykułów budowlanych, narzędzi i osprzętu będą pokazywali np. narzędzia diamentowe, elektronarzędzia, generatory benzynowe, piły łańcuchowe, kosiarki czy maszyny zbierające. Na zwiedzających zainteresowanych motoryzacją czekać będą na targach akcesoria i części samochodowe w tym koła, resory, silniki oraz łożyska. Wiele ciekawych produktów zaprezentują również chińscy wystawcy w dziale artykułów dekoracyjnych, gospodarstwa domowego, rękodzieła i artykułów papierniczych. Znajdą się tam m.in. lampy LED, produkty ceramiczne, ozdoby bożonarodzeniowe, torby piknikowe, środki czystości i zestawy papiernicze. Prezentowana będzie również oferta tekstyliów zarówno materiałów jedwabnych, bawełnianych, wełnianych, lnianych, a także tkanin syntetycznych. Jak pokazują badania aż 60% Polaków przyznaje, że najczęściej kupuje wyprodukowane w Chinach odzież i buty. Tego typu produktów nie mogło więc zabraknąć na China Expo Poland. Wystawcy przedstawią odzież dziecięcą, wysokiej jakości stroje sportowe, odzież futrzaną, skórzaną, kurtki, płaszcze przeciwdeszczowe, wygodne i modne obuwie damskie, męskie i dla dzieci, bieliznę, a także akcesoria jak np. parasolki, plecaki, torebki. Ponadto na targach zorganizowany zostanie sektor produktów i usług dla biznesu polsko-chińskiego. Będzie można zapoznać się tu z ofertami m.in. organizatorów misji gospodarczych, agencji celnych, kancelarii prawnych, linii lotniczych, portów czy organizacji konsultingowych.

Wiedza dla polsko-chińskiego biznesu
Podczas tegorocznej edycji China Expo Poland organizowane będą również Dni Eksportera i Importera, w ramach których odbywać się będą spotkania merytoryczne poświęcone polsko-chińskiej współpracy. Prelegenci omówią m.in. warunki eksportu do Chin i importu towarów z Państwa Środka, poradzą jak prowadzić negocjacje czy korzystać ze wsparcia finansowego eksportu. Ponadto pierwszego dnia targów odbędzie się też Investment Business Meeting, którzy przybliży warunki inwestowania w Polsce i Chinach.

Atrakcje z Chinami w tle
Trzy dni targów China Expo Poland obfitować będą w liczne atrakcje i konkursy nawiązujące do chińskich zwyczajów i tradycji. Odbywać się będą różne pokazy, w tym sztuki walki – kung fu, parzenia prawdziwej chińskiej herbaty czy sztuki jedzenia pałeczkami. Realizowany będzie konkurs „Moja podróż do Chin" sprawdzający m.in. wiedzę o Chinach, a także finał konkursu dla Polaków ze znajomością języka chińskiego, w których do wygrania są cenne nagrody. Ponadto ostatniego dnia targów wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu fotograficznego na najciekawsze zdjęcie z motywem chińskim wplecionym w polską rzeczywistość.

Uznane patronaty
Honorowe patronaty nad drugą edycją China Expo Poland objęli Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, ICC Polska – Międzynarodowa Izba Handlowa, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Polska Izba Handlu oraz Związek Banków Polskich. Targi wspierają również merytorycznie chińskie organizacje biznesowe. Organizatorami China Expo Poland 2012 są Międzynarodowe Targi Polska i China Town Travel.

Bezpłatny wstęp
Wstęp na targi jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Do 18 września można to uczynić on-line na stronie www.chinaexpo.pl , po tym terminie rejestracja będzie prowadzona wyłącznie na miejscu w trakcie trwania China Expo Poland 2012.

KONTAKT:
Anna Omelańska, Practum Consulting, tel. 0 666 366 188, e-mail: anna.omelanska@practum.pl
Iwona Wiącek, Practum Consulting, tel. 0 666 303 006, e-mail: iwona.wiacek@practum.pl

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.