Aktualności

Szanghaj planuje rozbudowę turystyki

Szanghaj wydał w czwartek dokument z 30 wytycznymi, które mają pobudzić przemysł turystyczny i umożliwić zdobycie pozycji światowej klasy miasta turystycznego do 2035 roku. Wytyczne wydane przez władze miejskie podczas konferencji prasowej dały jasno do zrozumienia, że ​​Szanghaj chce zwiększyć dochody z turystyki z 448 miliardów yuanów (65,6 miliardów dolarów) w 2017 roku do 600 miliardów juanów w 2020 roku.

W 2017 roku miasto otrzymało 8,73 miliona przyjeżdżających podróżnych. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do 10 milionów do roku 2020 i 14 milionów do 2035 roku, kiedy miasto ma stać się światowej klasy miastem turystycznym.

"Szanghaj odnotowuje stały wzrost w branży turystycznej, ze średnim 7,1-procentowym rocznym wzrostem przychodów od 2013 do 2017 roku" – powiedział Xu Weiwan, dyrektor Shanghai Municipal Tourism Administration na konferencji prasowej. "Ale w porównaniu z innymi światowymi miastami turystycznymi, takimi jak Paryż, Londyn i Tokio, wciąż mamy przed sobą długą drogę".

Na przykład, jako jedno z najczęściej odwiedzanych miast, Paryż odwiedziło w 2013 r. 15,6 miliona gości z całego świata. "Mimo że branża turystyczna miasta stale rośnie, zauważyliśmy wiele niedociągnięć, takich jak brak usług wielojęzycznych i niedogodności transportu", powiedział Xu.

Wytyczne sugerują, że miasto powinno wykorzystać swoje zasoby – przemysłowe dziedzictwo i wysokiej klasy usługi medyczne, a także miejsce narodzin Komunistycznej Partii Chin, centrum zakupów i dużego centrum wystawowe w Azji Wschodniej.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/07/WS5b91bb95a31033b4f4654b24.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.