Aktualności

Nowa generacja pociagów

Wiodący w Chinach producent pociągów wypuścił model nowej generacji, który jest bardziej inteligentny i energooszczędny, podczas zamkniętego EXPO w Changchun City, stolicy północno-wschodniej części chińskiej prowincji Jilin. Wyposażony
w bezzałogowy system operacyjny, pociąg jest w pełni zautomatyzowany we wszystkich funkcjach, włączając w to samoobsługę, uruchamianie i zatrzymywanie oraz podróżowanie, powiedział Wang Zhonghai, ekspert techniczny z CRRC Changchun Railway Vehicles Co. Ltd.

Inteligentny system może monitorować stan eksploatacyjny pociągu, a zainstalowane w pociągu urządzenia bezpieczeństwa mogą wykrywać blokady dróg i wykolejenia, aby znacząco zwiększyć jego bezpieczeństwo, powiedział Wang podczas targów kolejowych, które zakończyły się w niedzielę w Changchun.

Pasażerowie mogą oglądać filmy na inteligentnych wyświetlaczach okiennych. Wszystkie wagony są wyposażone w Wi-Fi i zawierają technologię LiFi, która wykorzystuje światło widzialne do przesyłania danych.

Kamery 3D zainstalowane nad drzwiami pociągu mogą automatycznie obliczyć liczbę pasażerów. W strefach specjalnych aparaty słuchowe mogą służyć pomocą osobom niedosłyszącym.

Wykonany z włókna węglowego pociąg nowej generacji jest co najmniej 15 procent lżejszy od tradycyjnego pociągu metra i może zmniejszyć zużycie energii o około 15 procent. Wang nie ujawnił, kiedy nowy model zostanie wprowadzony do produkcji, mówiąc tylko "wkrótce."

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/10/WS5b96606ca31033b4f46553ea.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.