Aktualności

UE zaleca Chinom zwiększenie przejrzystości obowiązujących przepisów

Aby utrzymać wzrost gospodarczy, Chiny powinny zwiększyć przejrzystość obowiązujących przepisów, bardziej otworzyć swój rynek na zagranicznych inwestorów oraz wspierać wolną konkurencję – ocenia Izba Handlowa Unii Europejskiej w Chinach.

W środę w Kantonie na południu Chin odbyła się prezentacja raportu pt. „European Business in China Position Paper 2012/2013" – opracowywanej przez Izbę raz do roku publikacji zawierającej zalecenia skierowane do chińskiego rządu, formułowane na podstawie opinii 1,7 tys. członków Izby. Tegoroczne wydanie zawiera ponad 600 zaleceń, dzięki którym – jeśli zostałyby zastosowane – chińska gospodarka mogłaby zyskać na wydajności i utrzymać wzrost.

Jak zauważył sekretarz generalny Izby Dirk Moens, który prezentował raport, chociaż centralne planowanie i restrykcje inwestycji zagranicznych doprowadziły chińską gospodarkę do przedłużonego okresu silnego wzrostu, obecnie nie są już one dla niej korzystne. Chodzi przede wszystkim o dysproporcję w traktowaniu przedsiębiorstw państwowych i prywatnych, jak również obecność monopoli w niektórych sektorach rynku. Zdaniem Izby centralne planowanie powinno zostać zastąpione nowym modelem gospodarki, który stymulowałby wolną konkurencję.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/izba-handlowa-ue-zaleca-wladzom-chin-wieksze-otwar,,5244791,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.