Aktualności

Plany zaawansowanego statku ratowniczego

China State Shipbuilding Corp projektuje, zdaniem firmy, najbardziej zaawansowany na świecie statek ratowniczy i planuje go uruchomić około 2021 roku.

Państwowy projektant (w postaci zgromadzenia badaczy) Shanghai Shipbuilder Ship powiedział w oświadczeniu, że statek będzie miał za zadanie prowadzenie operacji poszukiwawczo-ratunkowych na Morzu Południowochińskim za pośrednictwem Biura Ratownictwa Nanhai
w Ministerstwie Transportu .

Będzie zasilany przez dwa silniki o mocy 7000 kilowatów i będzie miał pojemność ponad 16 000 ton metrycznych. Będzie miał 133 metry długości i 26 metrów szerokości, przez co jest najcięższy i największy w swoim rodzaju w Chinach.

Będzie zdolny do przepłynięcia prawie 30 000 kilometrów lub do 90 dni w jednej operacji bez potrzeby docierania do portu lub odbierania zapasów – powiedział instytut, dodając, że prędkość przelotowa okrętu wyniesie 17,5 węzłów, czyli 32 km na godzinę.

Statek będzie w stanie wykonywać zadania poszukiwawcze, ratunkowe i ratownicze dla statków, samolotów i łodzi podwodnych w bardzo trudnych warunkach, ponieważ może wytrzymać tajfunów o sile równej 12 w skali Beauforta.

Oprócz operacji ratowniczych i ratowniczych, statek może być również wykorzystywany do holowania niepełnosprawnych statków, monitorowania wycieków ropy naftowej, przeprowadzania skanowania głębinowego i ankiet, gaszenia pożarów lub dostaw promu na statki w sytuacjach awaryjnych.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201807/20/WS5b513097a310796df4df797e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.