Aktualności

Superszybki Hyperloop z Guizhou

Kiedy w 2013 r. Zaczęło się szaleństwo hiperłączy, na rynku istniał jedynie magnat techniczny Elon Musk. Pięć lat później superszybki system transportu próżniowego nabirał kształtu w prowincji Guizhou w południowo-zachodnich Chinach.

Transport Hyperloop TeHchnologies Inc, firma z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, pracująca nad koncepcją superszybkiego hiperlaopu, podpisała umowę z państwową grupą transportową, turystyczną i inwestycyjną Tongren, aby zbudować superszybki tor w Tongren, Prowincja Guizhou.

Trasa będzie obejmować początkową odległość 10 km od miasta do Tongren Fenghuang Airport, z szacowaną inwestycją 2 miliardów yuanów (295 milionów dolarów).

W drugiej fazie projekt przedłuży się o 50 km od miasta na Mount Fanjing w Tongren. A inwestycja w czasie zwiększy się do ponad 10 miliardów juanów.

Zgodnie z porozumieniem Hyperloop i rząd miejski Tongren powołają spółkę joint venture w celu opracowania projektu hiperloopowego.

Tongren współpracuje z China Railway Fifth Survey i Design Institute Group Co oraz China Railway Maglev Transport Investment & Construction Co, dokonując 50 procent finansowego wkładu w przedsięwzięcie. Hyperloop sfinansuje pozostałe 50 procent.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201807/20/WS5b511d68a310796df4df790e.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.