Aktualności

Inwestycje na chińskim rynek środków trwałych wzrosły o 5,3%

Chińska inwestycja w aktywa trwałe (FAI) wzrosła o 5,3 procent w pierwszych ośmiu miesiącach roku. Co miesiąc, według danych z National Bureau of Statistics (NBS), FAI wzrosło o 0,44 procent w stosunku do lipca.

Pomimo wolniejszego wzrostu FAI, rzecznik NBS Mao Shengyong powiedział, że struktura inwestycji nadal się poprawia.

W podziale, FAI w produkcji zaawansowanych technologii i produkcji sprzętu wzrosła o 12,9 procent i 9,2 procent, odpowiednio w tym okresie.

Prywatne inwestycje, które stanowią ponad 60 procent łącznej wartości FAI, wzrosły w szybszym tempie niż ogólny wzrost. W pierwszych ośmiu miesiącach wzrosło ono o 8,7 procent rok do roku, w porównaniu z 8,8 procent w pierwszych siedmiu miesiącach.

Wzrost inwestycji infrastrukturalnych nadal spowalniał, aczkolwiek skromniej. Inwestycje w infrastrukturę wzrosły o 4,2 procent w pierwszych ośmiu miesiącach, w porównaniu z 5,7 procentami w okresie styczeń-lipiec.

Mao spodziewał się, że wzrost FAI ustabilizuje się w nadchodzących miesiącach, ponieważ polityka rządowa mająca na celu zwiększenie inwestycji w infrastrukturę będzie stopniowo przechodzić, podczas gdy inwestycje w nieruchomości i inwestycje produkcyjne utrzymują stabilny wzrost.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/14/WS5b9b6884a31033b4f465623d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.