Aktualności

Apple może napotkać mało entuzjastyczną reakcję

Najnowsze modele telefonów iPhone raczej nie będą się tak dobrze prezentować w Chinach z powodu braku większych ulepszeń. Podwójna karta SIM Apple Inc dla nowych iPhone'ów na chińskim rynku będzie dobrze współgrać z lokalnymi konsumentami, ale brak znaczącej modernizacji prawdopodobnie nie zachęci do kupna.

Komentarze pojawiły się wkrótce po tym, jak amerykański gigant technologiczny zaprezentował swojego największego i najdroższego iPhone'a podczas inauguracyjnego wydarzenia w Kalifornii. Modele iPhone Xs dla Chin mają specjalną konstrukcję: podwójne fizyczne karty SIM, różniące się od wersji w innych krajach wyposażonych w funkcję "eSIM".

James Yan, analityk w firmie zajmującej się badaniem rynku, Counterpoint Research, powiedział, że ruch ten pokazuje, w jaki sposób Apple wspiera lokalnych partnerów przemysłowych i gusta konsumentów, podkreślając znaczenie chińskiego rynku dla najbardziej wartościowej firmy na świecie.

"Funkcja "eSIM" obsługuje dwie usługi komórkowe i pozwala na łatwiejsze przełączanie się między operatorami, ale nie jest to tym, czego chcą chińscy przewoźnicy telekomunikacyjni, więc Apple zdecydowało się na obsługę dwóch fizycznych kart SIM w Chinach" – powiedział Yan.

Według niego, funkcja karty dual-SIM jest bardzo popularna na największym rynku smartfonów na świecie, ale jest to późny ruch dla Apple, ponieważ lokalni dostawcy smartfonów, tacy jak Huawei Technologies Co Ltd i Xiaomi Corp, zastosowali już tę funkcję w większości ich telefonów.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/14/WS5b9af638a31033b4f4655f67.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.