Aktualności

Plany badań polarnych regionów Księżyca

Chiny planują wylądować i zbadać południowe i północne regiony polarne Księżyca do 2030 r., jak mówi urzędnik Chińskiej Narodowej Agencji Kosmicznej (CNSA).

Li Guoping, dyrektor Departamentu Inżynierii Systemowej CNSA, powiedział podczas Światowej Konferencji Naukowej Literatury 2018, która odbyła się niedawno w Pekinie, że Chiny planują cztery misje na czwarty etap swojego programu eksploracji księżycowej.

Chiński program eksploracji księżycowej, nazwany na cześć legendarnego Chang'e, bogini księżyca w towarzystwie jadeitowego królika, rozpoczął się w 2003 r., A pierwsze trzy etapy programu obejmują orbitowanie i lądowanie na Księżycu oraz sprowadzanie próbek
z powrotem na Ziemię.

Czwarty etap programu będzie polegał na wysłaniu sondy księżycowej Chang'e-4 na drugą stronę Księżyca pod koniec 2018 roku, która ma stać się pierwszą na świecie miękką deską do lądowania, wędrującą sondą na dalekim Księżycu bok. Satelita przekaźnikowy, nazwany Queqiao (Magpie Bridge), dla Chang'e-4 wszedł na orbitę Halo wokół drugiego punktu Lagrangeian (L2) układu Ziemia-Księżyc, około 65 000 km od Księżyca w czerwcu.

Trzy inne misje obejmują przywiezienie próbek księżycowych z powrotem na Ziemię po raz drugi, lądując na obszarze bieguna południowego i regionu bieguna północnego.  Eksploracja bieguna południowego ma na celu zbadanie wieku księżycowej gleby
i składu izotopów wiatru słonecznego: wodoru, węgla, helu i tlenu; podczas gdy eksploracja na biegunie północnym ma na celu sprawdzenie, czy lód istnieje w stałym obszarze cienia.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/25/WS5ba9f615a310c4cc775e801f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.