Aktualności

Analiza mózgu pod kątem wpływu języka chińskiego

Naukowcy analizują mózgi Chińczyków, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób wpływ języka chińskiego wpływa na wydajność poznawczą, a także dowiedzieć się więcej o mechanizmach zaburzeń mózgowych.

Szpitale i uniwersytety w Szanghaju i Shenzhen, w prowincji Guangdong, są głównymi uczestnikami wspólnego badania zleconego przez Szanghajskie Centrum Badań nad Mózgiem i Inspiracją Mózgową. Będą przeprowadzać badania kliniczne nad rozwojem mózgu, procesami poznawczymi i chorobami mózgu. Centrum zatrudnia kilku czołowych chińskich ekspertów w dziedzinie badań mózgu, z których niektórzy uczestniczyli w przełomowym klonowaniu dwóch małp z wykorzystaniem komórek somatycznych w zeszłym roku.

Bai Chunli, prezes CAS, powiedział podczas ceremonii odsłonięcia centrum badawczego w maju, że nauka o mgłach stała się popularną międzynarodową dyscypliną w ostatnich latach, a największe światowe moce technologiczne zainwestowały wiele środków w dziedzinie badań. Utworzenie centrum badawczego jest ważnym środkiem wzmacniającym międzynarodowy status kraju w tej dziedzinie.

Centrum zostało ustanowione "z ostatecznym celem uzyskania lepszego zrozumienia ludzkiego mózgu i poprawy rozwoju społecznego
i dobrobytu ludzi", powiedział Zhang w wywiadzie podczas niedawnej konferencji World Artificial Intelligence w Szanghaju w 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/02/WS5bb2adbda310eff303280835.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.