Aktualności

Zagraniczne talenty kluczowe dla chińskiej innowacji

Premier Chin Li Keqiang powiedział w niedzielę, że zagraniczne talenty i zasoby intelektualne są ważnym składnikiem chińskiego systemu innowacji.

Li przedstawił uwagi podczas spotkania w Wielkiej Sali Ludu z grupą zagranicznych ekspertów, którzy niedawno otrzymali nagrodę Przyjaźni, przyznawaną co roku przez chiński rząd w celu uhonorowania wybitnych zagranicznych ekspertów w Chinach.

Bardzo wysoko ocenił ważny wkład zagranicznych ekspertów w promowanie rozwoju gospodarczego i społecznego Chin oraz wymiany między Chinami i innymi krajami.

W tym roku przypada 40. rocznica reform i otwarcia Chin. "Determinacja Chin w zakresie reform i otwarcia nigdy się nie zmieni wraz
z nasileniem reform i otwarciem" – powiedział Li.

"Chiny jeszcze bardziej ułatwią dostęp do rynku, wdrożą sprawiedliwy i uczciwy nadzór, zagwarantują uczciwą konkurencję różnych podmiotów własnościowych i będą działać na rzecz stworzenia otwartego, przejrzystego, stabilnego i przewidywalnego otoczenia rynkowego i prawnego dla krajowych i zagranicznych przedsiębiorstw, a także wszelkiego rodzaju talentów".

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201809/30/WS5bb0d76ba310eff30328073a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.