Aktualności

Największy projekt genomu w kraju potwierdza jego wartość

Badanie genomu ponad 140 000 osób znacznie poszerzyło wiedzę Chin o jej ogromnej populacji i grupach etnicznych. Wcześniejsze badania populacji chińskiej obejmowały tylko tysiące ludzi, głównie Chińczyków Han ze wschodniego wybrzeża.

Największy w swoim rodzaju dla chińskiej populacji do tej pory, badanie zostało przeprowadzone przez Beijing Genomics Institute w Pekinie i opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie naukowym Cell w dniu 4 października.

"Badanie ma istotne znaczenie dla rozwoju chińskiej medycyny i branży zarządzania zdrowiem, która przez długi czas polegała na zagranicznej technologii i badaniach, ponieważ nie dysponowaliśmy wystarczającą liczbą danych genomu z populacji chińskiej, aby pracować" – powiedział Xu Xun, prezes BGI Research i główny autor badania.

Odkrył strukturę genetyczną różnych grup etnicznych, znalazł sześć genów, które wykazują znaczące różnice między ludźmi na różnych szerokościach geograficznych i zidentyfikował wzorce przepływu genów między Europejczykami, Południowymi Azjatami, Azjatami Wschodnimi i Chińczykami.

Na przykład ludzie z południowej części Chin mają silniejszą odporność na malarię niż na północy, ale gen związany z metabolizmem kwasów tłuszczowych ma znacznie większą częstotliwość w większości północnych prowincji.

Ponadto ludzie w prowincjach Gansu i Qinghai, kluczowym obszarze Jedwabnego Szlaku, dzielą się podobnymi genami z Europejczykami. Odkryto również nowe związki między chińskimi genami i stanami, takimi jak wady wrodzone, choroby zakaźne i nowotwory.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/11/WS5bbe8bb2a310eff303281adc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.