Aktualności

Chińscy naukowcy opracowują nową nanogenerator zasilający

Chińscy naukowcy opracowali nowy nanogenerator, który może czerpać energię z ludzkich ruchów, aby nieprzerwanie zasilać elektroniczne urządzenia do noszenia.

Noszenia urządzeń elektronicznych często wymagają częstego ładowania lub wymiany baterii. Jak zapewnić przyjazne dla środowiska
i zrównoważone zużycie energii elektrycznej tym noszonym urządzeniom elektronicznym, stało się pilnym problemem wymagającym rozwiązania. Jednocześnie szczególnie ważna jest elastyczność, wygoda i możliwość prania nadających się do noszenia urządzeń zasilających.

Naukowcy z Uniwersytetu w Zhengzhou opracowali nadający się do prania i noszony nanogenerator na bazie hydrofobowej nanowłókien. Ma tkaną strukturę i może być przyczepiony do ubrania w celu przekształcenia energii mechanicznej generowanej przez ludzkie czynności w energię elektryczną.

Ten nadający się do prania nanogenerator z tkaną strukturą stwarza nowe możliwości rozwoju samodzielnej elektroniki do noszenia. Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Materials Chemistry A.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/16/WS5bc59e8ea310eff303282af1.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.