Aktualności

Chińskie programy kosmiczne otwierają się na świat

Kiedy w latach 80. niemieccy naukowcy przeprowadzali eksperymenty na grawitację na chińskim satelicie, chiński inżynier kosmiczny Tang Bochang był zajęty rozwiązywaniem problemów technicznych, przy jednoczesnym starannym zachowaniu chińskich tajemnic.

Tang dołączył do Chińskiej Akademii Technologii Kosmicznych w 1970 r., W tym samym roku Chiny uruchomiły pierwszego satelitę. Brał udział w rozwoju zwrotnych satelitów, po raz pierwszy odniósł sukces w Chinach w 1975 roku. Wkrótce potem Chiny zaczęły otwierać swoje kosmiczne misje na świat zewnętrzny po reformie i otwarciu.

"W tym czasie jedynie Stany Zjednoczone, Związek Radziecki i Chiny opanowały technologię zwrotnych satelitów, a Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jeszcze nie została zbudowana, więc zarówno Francja, jak i Niemcy poprosiły o wykorzystanie zwrotnego satelity Chin do przeprowadzenia eksperymentów, […] Ciekawiły się technologią kosmiczną Chin, ale także ukrywali przed nami swoje tajemnice" – powiedział.

W delikatnych okolicznościach Chiny i kraje zachodnie rozpoczęły współpracę. Pomimo swoich obaw, współpraca dała każdej ze stron więcej możliwości eksploracji kosmosu.

Teraz już jako pionierzy, Chiny ogłosiły w maju, że z radością powitają wszystkie państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby współpracowały i wspólnie wykorzystywały swoją przyszłą stację kosmiczną, która ma powstać około 2022 r.

"Chińska Stacja Kosmiczna (CSS) należy nie tylko do Chin, ale także do świata", powiedział Shi Zhongjun, ambasador Chin w ONZ i inne organizacje międzynarodowe w Wiedniu. "Poprzez pojazd CSS chcielibyśmy zbudować model szczerej, wzajemnie korzystnej współpracy między krajami w zakresie pokojowej eksploracji i wykorzystania przestrzeni kosmicznej."

Kierując się ideą wspólnej przyszłości dla ludzkości, CSS będzie domem otwartym i otwartym, domem pokoju i dobrej woli oraz domem współpracy dla obopólnych korzyści, powiedział.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/23/WS5bce999ea310eff303284031.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.