Aktualności

Najwyższy sąd w Chinach popiera karę kryminalną w walce antydopingowej

Nielegalne wytwarzanie i sprzedaż substancji zwiększających wydajność może wkrótce spotkać się z karą kryminalną, a Sąd Najwyższy przysięga walczyć z dopingiem. Jiang Qibo, sędzia zasiadający w Najwyższym Sądzie Ludowym w Chinach, ogłosił, że proces ten znajduje się w końcowym etapie.

"Badamy i opracowujemy interpretacje sądowe dotyczące stosowania prawa w postępowaniu w sprawach karnych związanych
z używaniem, produkcją, sprzedażą i przemytem substancji poprawiających wydajność", powiedział Jiang. "Przyspieszenie naszej pracy
i upublicznienie wyników tak szybko, jak to możliwe".

Chiny pracują nad promowaniem ustawodawstwa antydopingowego po tym, jak Rada Państwa zainicjowała rozporządzenie antydopingowe w 2004 roku. Wcześniej przepisy miały związek z prawem karnym, ale w prawie karnym brakowało konkretnych terminów dotyczących zwalczania dopingu. Z tego powodu kary za naruszenia antydopingowe były w większości ograniczone do grzywien, zakazów i kar administracyjnych, podczas gdy publiczne wezwania do stosowania sankcji karnych były szeroko rozpowszechnione.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/26/WS5bd2791ea310eff303284b4a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.