Aktualności

Chiny zbudują swoje pierwsze stałe lotnisko na Antarktydzie

Chińscy naukowcy wybrali miejsce do budowy pierwszego w historii stałego portu lotniczego na Antarktydzie, co znacznie ułatwi krajowi badania i ekspedycję na zamarznięty kontynent.

Wybrana strona to czapa lodowa oddalona o 28 km od stacji Antarktycznej w Zhongshan, która została zbadana przez 33. wyprawę na Antarktydę w 2017 r. Początkowo lotnisko będzie miało tylko jedną drogę startową, szacowaną na 1500 metrów długości i 80 metrów szerokości. Więcej płaskich pasów startowych zostanie zbudowanych później, aby pomieścić duże samoloty o stałych skrzydłach.

Budowa planowanego lotniska zostanie przeprowadzona przez 35. wyprawę na Antarktydę, która ma zakończyć się 2 listopada. Obecnie Xueying 601, jedyny samolot-skrzydło, musi polegać na rosyjskich lotniskach, aby startować i lądować, co może być trudne do koordynowania. Budowa nowego lotniska zapewni wsparcie dla większych samolotów o stałych skrzydłach.
 
Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201810/29/WS5bd66044a310eff303285121.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.