Aktualności

Baidu wzmacnia park w Pekinie technologią AI

Inteligentny park otwarty wczoraj w Pekinie zawiera aplikacje sztucznej inteligencji (AI) chińskiego giganta wyszukiwarek Baidu. Firma zwiększa wysiłki w stosowaniu technologii sztucznej inteligencji, aby życie i praca były łatwiejsze i bardziej rozrywkowe.

Park znajduje się w północno-zachodniej części Pekinu, w dzielnicy Haidian. Park posiada autonomiczne autobusy, inteligentne chodniki śledzące kroki ludzi za pomocą rozpoznawania twarzy, inteligentne pawilony wyposażone w system konwersacyjny firmy DuerOS oraz lekcje Tai Chi z rozszerzoną rzeczywistością.

Otwarcie inteligentnego parku przyniosło najnowszy plan Baidu w celu budowy inteligentnych miast. Nazwany "ACE", plan ma na celu promowanie autonomicznej jazdy, połączonych dróg i sprawnego miasta. Pekin i Szanghaj będą pierwszymi pilotażowymi miastami programu, koncentrującymi się na poprawie zarządzania w miastach i modernizacji branż odpowiednio z najnowocześniejszymi technologiami, według prezesa Baidu i dyrektora generalnego Robina Li.

"Prawdziwym rozwiązaniem problemu zatorów komunikacyjnych będzie technologia sztucznej inteligencji, a nie technologie internetowe" – powiedział Li. "Zarządzanie ruchem oparte na sztucznej inteligencji jest bardziej czułe i aktualne, a także może zredukować czas zatłoczenia o 30 procent do 40 procent, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku tradycyjnych metod."

Baidu ujawniło również partnerstwo z krajowym producentem samochodów Hongqi, aby w 2019 r. Zbudować prawie całkowicie autonomiczny pojazd i osiągnąć masową produkcję do końca 2020 r. Pierwsze w pełni autonomiczne minibusy Apolong, wprowadzone na rynek w tym roku, są teraz dostępne już po ponad 10 latach.

Firma notowana na giełdzie NASDAQ osiągnęła solidny wynik finansowy za trzeci kwartał, a przychody wzrosły o 27 procent rok do roku do 28,2 miliarda juanów (4,07 miliarda USD).

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/02/WS5bdbf693a310eff3032863dd.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.