Aktualności

Eksperci stawiają na ekologiczne miasta

Chiny ulegają szybkiej urbanizacji, oczekuje się więc, że chińskie miasta będą bardziej przyjazne dla środowiska, a "mądrzejsze" dzięki większemu wykorzystaniu technologii, na co urzędnicy i eksperci zgodzili się podczas forum rozwoju miasta w Chinach.

Odbyło się w Gminie Tianjin, Forum Burmistrzów ds. Rozwoju Miast zebrało urzędników miejskich Chin, ekspertów i przedsiębiorców, aby omówić strategie rozwoju chińskich miast. Li Yizhong, szef China Federation of Industrial Economics, powiedział, że branże wspierają miejski rozwój Chin, ale wezwał miasta do dostosowania swoich struktur przemysłowych i rozwiązania problemów związanych
z zanieczyszczeniem.

"Przemiany technologiczne firm, zwłaszcza w przemyśle ciężkim i chemicznym, muszą zostać przyspieszone, a przestarzałe zdolności produkcyjne muszą być stopniowo wycofywane", powiedział Li na forum. Li wezwała również do rozwoju nowych gałęzi przemysłu
i promowania korzystania z czystej energii w miastach.

Liu Zhengrong, wiceprezydent agencji prasowej Xinhua, który również przemawiał na forum, powiedział, że przyszły rozwój miejski będzie ekologiczny, inteligentny i zintegrowany, a bardziej zależny od jakościowych usług informacyjnych.

Shi Jun, wicedyrektor stowarzyszenia China Industry-University-Research Institute Collaboration Association, podkreślił rozwój zintegrowany i wezwał chińskie miasta do przyjęcia tego globalnego trendu i objęcia przywództwa.

Jednodniowe forum odbyło się w Nowym Regionie Binhai w Tianjin, który przejmuje inicjatywę w rozwoju nowych obszarów miejskich w Chinach. Jest domem dla chińsko-singapurskiej prędkości, znanej z ekologicznego i inteligentnego rozwoju miasta. Forum omawiało również integrację funkcjonowania miasta i technologii, w tym przetwarzania w chmurze i użytkowania śmigłowców.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/04/WS5bddd37aa310eff30328664b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.