Aktualności

Projekt eSIM wspomaga cyfrowy Jedwabny Szlak

Elektroniczna usługa SIM dla telefonów komórkowych skierowana do użytkowników Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej pomaga w staraniach na rzecz stworzenia cyfrowego Jedwabnego Szlaku z Chinami. Elektroniczne usługi SIM eliminują potrzebę korzystania z fizycznych kart SIM w telefonach komórkowych, umożliwiając użytkownikom rejestrację za pośrednictwem operatorów w Internecie.

ESIM został uruchomiony w lipcu i jest flagowym programem Portu Informacyjnego China-ASEAN, inicjatywy zaproponowanej w 2014 roku. Oczekuje się, że port ułatwi budowę infrastruktury, wymianę handlową, współpracę gospodarczą, wymianę informacji i wymianę techniczną, jednocześnie zbliżając do siebie społeczność chińsko-ASEAN ze wspólną przyszłością.

Aby przyspieszyć tę inicjatywę, China-ASEAN Information Harbor Co została utworzona w 2016 roku za zgodą Rady Państwa, Gabinetu Chin. Ma siedzibę w Nanning, stolicy autonomicznego regionu Guangxi Zhuang, który dzieli granicę lądową z Wietnamem.

"Naszą misją jest uczynienie z Guangxi centrum informacyjnego poprzez budowę cyfrowego Jedwabnego Szlaku do krajów ASEAN, dlatego większość naszych produktów jest skierowana na rynek ASEAN" – powiedział Li Ying, dyrektor generalny spółki ds. Współpracy zagranicznej.

Nazywany Elinking, usługa eSIM firmy jest już dostępna w Malezji i Myanmar i ma zostać uruchomiona w Kambodży, na Filipinach
i w Indonezji.

"Nasz eSIM zyskał popularność w Malezji, ponieważ ludzie mogą uzyskać numer telefonu przez internet, zamiast odwiedzać centrum usług telekomunikacyjnych", powiedział Qin Qian, menedżer produktu w China-ASEAN Information Harbor Co, którego największym udziałowcem jest gigant telekomunikacyjny China Unicom.

Dla turystów z Chin kontynentalnych, eSIM jest tańszą alternatywą dla globalnych opłat roamingowych, ponieważ umożliwia im dostęp do Internetu po lokalnych cenach, zgodnie z Qin.

"Chińscy operatorzy telekomunikacyjni pobierają około 15 juanów (2 USD) za 300 megabajtów dziennie za roaming globalny, podczas gdy lokalni operatorzy (w Malezji) pobierają równowartość od 6 do 7 juanów", powiedziała.

Li dodaje: "Ponieważ technologia eSIM nie jest jeszcze spopularyzowana na dużą skalę, wciąż eksplorujemy rynek, ale jest to nieunikniony trend, który przyniesie korzyści obu stronom."

Oprócz Elinking, firma dąży również do wspólnych wysiłków z Singapurem w jednym oknie dla handlu – narzędzie umożliwiające eksporterom i importerom składanie wniosków o upoważnienia, pozwolenia, certyfikacje lub aprobaty rządowe drogą elektroniczną – w celu dalszego zwiększenia wymiany handlowej między Chinami a ASEAN. .

"Dołożymy wszelkich starań, aby promować zasięg Internetu i wymianę informacji na temat gospodarki, nauki, logistyki i finansów, a także zdecydowanie wdrażać inicjatywę Belt and Road" – powiedział Li.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/12/WS5be8d2b4a310eff303287f2f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.