Aktualności

Otwarcie wiodącej linii komunikacji kwantowej

Łącząca miasto Wuhan w prowincji Hubei w centralnej części Chin i miasto Hefei w prowincji Anhui w Chinach Wschodnich, oficjalnie została wprowadzona do użytku linię komunikacji kwantowej. Jest to pierwsza komercyjna linia rozszerzeń pierwszego na świecie suwaka do szyfrowania kwantowego, pnia Pekin-Szanghaj.

Zakończenie linii oznacza początek ery komunikacji kwantowej w Chinach, przybliżając kraj do najbezpieczniejszej sieci komunikacyjnej na świecie. Stacja Wuhan uzyskała dostęp do krajowych sieci komunikacji kwantowej, które rozpoczęły się w ubiegłym roku i stała się ważnym ośrodkiem.

Komunikacja kwantowa cechuje się wyjątkowo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Według ekspertów pobieranie danych, przechwytywanie lub łamanie jest trudne.

Linia rozpoczęła budowę w zeszłym roku. Obejmuje początkową inwestycję w wysokości około 200 milionów juanów (29 milionów dolarów), a wszystkie technologie i sprzęt zostały opracowane przez chińskich naukowców.

Projekt przyjmuje zaawansowaną technologię komunikacji kwantowej, jako cel strategiczny przyjmuje krajowe zapotrzebowanie na bezpieczeństwo informacji i służy zaspokajaniu potrzeb bezpieczeństwa informacji w regionie centralnym w sprawach rządowych, finansowych, energetycznych, centrach danych, lotnictwie,  portach i innych kluczowych obszarach.

"Fizyczne właściwości komunikacji kwantowej zapewniają bezpieczeństwo informacji" – powiedział Wu Chunfeng, zastępca dyrektora generalnego China Space Sanjiang Group, spółki zależnej CASIC. 

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/15/WS5bed3644a310eff303288f4b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.