Aktualności

Satelity Twin Beidou uruchomione

Chiny uruchomiły dwa satelity Beidou-3 z powodzeniem w poniedziałek o 02:07, dzięki czemu krajowy system satelitarny może rozszerzyć zasięg na kraje zaangażowane w inicjatywę Belt and Road do końca roku. Satelity zostały wysłane na rakietach nośnych Long March-3B w centrum Xichang Satellite Launch Center w Południowo-Zachodniej Chinach i są 46. i 47. systemem nawigacji satelitarnej Beidou.

"Te dwa satelity są także 18. i 19. serią Beidou-3, trzeciej generacji Beidou", powiedział Yang Changfeng, główny projektant systemu satelitarnego Beidou.

"Pracując z 17 innymi satelitami Beidou-3 już na orbicie, podstawowa konstelacja satelity Beidou-3 zakończy swój zakład pod koniec roku", powiedział. "Do tego czasu sieć zapewni podstawową usługę nawigacji dla krajów lub regionów uczestniczących w inicjatywie Belt and Road."

Sieć Beidou, zbudowana głównie przez China Aerospace Science and Technology Corp, jest jedną z czterech globalnych sieci nawigacji opartej na przestrzeni kosmicznej, wraz z GPSem w Stanach Zjednoczonych, rosyjskim GLONASS i Galileo Unii Europejskiej.

Od 2000 roku, kiedy pierwszy satelita Beidou został umieszczony w kosmosie, w systemie uruchomiono 47 satelitów, w tym cztery satelity eksperymentalne, a kilka z nich zostało wycofanych. Beidou rozpoczął świadczenie usług pozycjonowania, nawigacji, pomiaru czasu
i wiadomości użytkownikom cywilnym w Chinach i częściach regionu Azji i Pacyfiku w grudniu 2012 roku. Zgodnie z planami rządowymi sieć będzie miała zasięg globalny przed końcem 2020 r.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/19/WS5bf1e974a310eff3032895eb.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.