Aktualności

Zakończenie tunelu sieci kolejowej Pekin-Zhangjiakou

Wiercenie tunelu Qinghuayuan zakończyło się we wtorek w Pekinie, co stanowi ważny postęp w budowie kolei dużych prędkości Pekin-Zhangjiakou, aby zapewnić płynny przejazd. Tunel, który rozpoczął budowę w listopadzie, znajduje się w dzielnicy Haidian, rozciągającej się pod ziemią od północnego dworca kolejowego w Pekinie na 6,020 metrów, po czym przechodzi nad ziemią na północ. Jego średnica sięga 12,64 metra.

Tunel Qinghuayuan przeszedł przez trzy linie metra, siedem najważniejszych dróg miejskich i 88 rurociągów miejskich. Jest to tunel ochronny w centrum miasta, przechodzący przez niektóre z najbardziej złożonych warstw podziemnych i najważniejszych budynków.

Tunelowanie osłony może zminimalizować niszczenie obecnych podstawowych elementów konstrukcyjnych, takich jak drogi, rurociągi, kładki dla pieszych i dworce autobusowe, a także zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem i ingerencję w ludzi i społeczności mieszkaniowe.

11 listopada zakończono wiercenie blisko 13-kilometrowego tunelu w sieci szybkiej kolei na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022
w Zhangjiakou, północno-chińskiej prowincji Hebei. Budowa tunelu, najdłuższego na linii kolejowej szybkiej kolei Pekin-Zhangjiakou, rozpoczęła się we wrześniu 2016 r. I została nazwana tunelem Zhengpantai.

Szybka kolej Pekin-Zhangjiakou ma łączną długość 174 km z 10 przystankami, co jest pierwszą trasą balastową o maksymalnej prędkości 350 km/h, która według Beijing Railway Administration może przepłynąć przez regiony alpejskie i obszary burzy piaskowej.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/20/WS5bf3b3bca310eff303289e3f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.