Aktualności

Naukowcy opracowują nowy radar do obserwacji pogody

Chiny opracowały radar chmury fal milimetrowych na nowe międzynarodowe lotnisko w Pekinie, oferując prognozy pogody
z większą dokładnością niż poprzednie generacje. Urządzenie zostało zaprojektowane przez instytut badawczy powiązany z China Aerospace Science and Industry Corp, wiodącym w kraju producentem radarów. Założony w 1958 r. Instytut opracował pierwszy
w Chinach radar profilowania wiatru dla lotnisk.

Hu Qingrong, dyrektor instytutu, powiedział, że radar chmury fal milimetrowych może być wykorzystywany w różnych dziedzinach, takich jak nauki o atmosferze, modyfikacja pogody, automatyczna obserwacja chmur i usługi pogodowe dla lotnictwa. Jest w stanie monitorować chmury, deszcz, mgłę i inne warunki dla działów meteorologicznych, lotnisk i portów.

Badacze wykorzystali wcześniej technologię radarową do zbierania danych pogodowych dla Shanghai Meteorological Service, zapewniając wsparcie w prognozowaniu intensywnych opadów deszczu, zamieci i mgły.

System zostanie ustanowiony na nowym lotnisku w południowej dzielnicy Daxing w Pekinie na początku przyszłego roku. Lotnisko jest
w budowie i ma zostać otwarte do września. Znajduje się 46 km na południe od centrum Pekinu, nowe lotnisko będzie wywierać presję na zatłoczonym lotnisku w Pekinie w północno-wschodniej części miasta.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/27/WS5bfca157a310eff30328b31f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.