Aktualności

Bio-płatnosci rewolucjonizują e-commerce

Ponad 60% płatności na portalach Alibaba oraz Taobao zostało zatwierdzone podczas Dnia Singla za pomocą odcisków palców lub skanowania twarzy. Bio-płatności stają się dominującym środkiem płatniczym w e-commerce.

Skanowanie odcisków palców, twarzy lub źrenicy oka większości z nas jest znane jako jeden ze sposobów odblokowania ekranu smartfona. Metody te powoli zastępują też hasła logowania do aplikacji i stają się opcją na uwierzytelnienie transakcji pieniężnych dokonywanych w Internecie. Wprowadzenie standardowego hasła zajmuje około trzech sekund, podczas gdy skanowanie odcisku palca zaledwie sekundę. W dobie ciągłego pośpiechu ta z pozoru niewielka zmiana ma ogromne znaczenie.

Hu Xi, dyrektor do spraw technologii firmy Ant Finance, działającej na platformie AliPay, już w 2012 roku prowadził badania nad bio-płatnościami. Trzy lata później stał się pionierem używając odcisku palca do autoryzacji transakcji podczas chińskiego Dnia Singla – odpowiednik zachodniego Black Friday. 

Równocześnie w 2015 roku Jack Ma, założyciel portalu Alibaba, zadebiutował technologią płatności opartą na rozpoznawaniu twarzy, co jest świetnym przykładem połączenia świata on-line z off-linem. 2017 rok przyniósł zaś pierwszą komercyjną aplikację do rozpoznawania twarzy o nazwie „Smile to Pay”, która zadebiutowała w KFC w Hangzhou.

Co ciekawe, idea bio-płatności jest w szczególności kierowana do seniorów. Dane pokazują aż 20-procentowy wzrost aktywności tej grupy demograficznej w płatnościach-online w 2018 roku.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201811/13/WS5bea6168a310eff303288605.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.