Aktualności

Pekin buduje tor dla maszyn samojezdnych

Pekin nieustannie rozwija swoją przewagę w rozwoju chińskiej technologii samojezdnej. Miasto planuje zbudować poligon o powierzchni 200 000 metrów kwadratowych dla samojezdnych pojazdów.

Samojezdne maszyny oraz samochody są przyszłością na rynku motoryzacyjnym a Chińczycy doskonale o tym wiedzą i wykorzystują przewagę technologiczną do stworzenia pierwszego tego typu toru do testów. Poligon samojezdny ma zostać otwarty do 2020 roku w dzielnicy Shunyi, około 30 kilometrów na północny wschód od centrum Pekinu. Inwestycja będzie wymagała nakładów finansowych w wysokości przeszło 480 milionów juanów, w przeliczeniu na dolary jest to około 70 milionów.

Zgodnie z planem inwestycyjnym również krajowi producenci samochodów będą budować swoje własne bazy badawczo-rozwojowe dla nowych technologii motoryzacyjnych. Okolicznością sprzyjającą dla tego typu projektów są coraz częściej wydawane licencje na pojazdy samojezdne dopuszczone do publicznych testów drogowych. Wśród miast, które takie licencje wydają, znalazły się Pekin, Szanghaj oraz Chongqing.

Ponadto w ostatnim czasie Pekin odnowił ponad 105 kilometrów dróg i autostrad na przedmieściach, głównie w strefach zwiększonego rozwoju gospodarczego: Yizhuang, Shunyi i Haidian.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201812/03/WS5c0532fda310eff30328ec4d.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.