Aktualności

Chiński sąd zakazał sprzedaży iPhone’ów

Firma Qualcomm oskarżyła Apple o złamanie dwóch patentów. Sprawa trafiła do sądu w Chinach, który zakazał sprzedaży telefonów iPhone w całym kraju.

Qualcomm to jeden z największych producentów elektroniki komórkowej i satelitarnej, w tym popularnych mikroprocesorów z serii Snapdragon. Firma oskarżyła Apple o złamanie dwóch patentów. Pierwszy z nich dotyczy edycji i zmian rozmiarów fotografii, drugi – sposobu zarządzania aplikacjami za pomocą ekranu dotykowego. Chiński sąd przychylił się do zarzutów i zakazał sprzedaży niektórych modeli iPhone’ów: 6S, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus oraz X.

Apple odpowiada na zarzuty i nazywa zakaz sprzedaży „desperackim krokiem” Qualcommu, jednocześnie oskarżając twórców mikroprocesorów o nielegalne praktyki. Amerykański producent telefonów podtrzymuje, że wszystkie modele iPhone’ów nadal są dostępne w sprzedaży dla wszystkich klientów w Chinach.

Obydwa patenty, na które powołuje się Qualcomm, związane są z oprogramowaniem, które w prosty sposób może być edytowane przez producenta.

Więcej informacji na stronie: https://wiadomosci.wp.pl/chiny-sad-zakazal-sprzedazy-telefonow-iphone-6326334745106561a

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.